Ana Sayfa

Medyumluk eğer yapılabilirse gerçekten güzel ve çok işe yarayan bir meslektir. Çok kişinin ruhani ve manevi dertlerine çareler bulur medyum kişi. Fakat insanların bu sıkıntı ve sorunlarını paraya dönüştürmek isteyen binlerce medyum türedi. Hangisi iyidir hangisi değildir bunu ayırt etmek çok zorlaştı.

Biz mağdur olan kişiler olarak birbirimize destek olmalıyız, kim hangi medyumla çalışıp ne sonuç aldı ise burada hepimizle paylaşıp birbirimize tavsiyelerde bulunmalıyız. Ben tam 4 medyum tarafından dolandırılan birisi olarak kendi hikayelerimi ve medyumları da ifşa edeceğim.

Tarafsız bir platform burası ve kimsenin reklamını yapmasına izin vermeyeceğim. Her yorum benim kontrolüm altından geçerek onaylanacak. Bu şekilde en gerçek yorumlara ulaşacağız. Eğer mail adreslerinizi doğru girerseniz sizlerinde gerçekliğinden emin olabilirim ve yorumlarınızı onaylayabilirim.

Ben kendimce şöyle bir eleme yaptım, öncelikle vergi levhası. Bunu zaten hepsi alabiliyor bunu artık bir kıstas olarak görmüyorum. Ama kesinlikle ofis adresi var mı sitesinde ekli mi diye bakıyorum. Bu çok önemli.

Bir diğeri ise fotoğrafı. Fotoğrafı varsa, bir çok yerde tanınıp biliniyorsa, sadece kendi sitelerinde değil bir çok genele açık popüler sitelerde fotoğrafı var mı diye bakıyorum. Yani çalışacağım medyumum ofisine gidebilmek ve yüzünün nasıl olduğunu bilmek isterim milyarlar dökeceksem.

Medyumun adı var numarası var, adres yok fotoğraf yok diyor ki yatır 2 bin lira yapayım. Ben buna pek güvenemesem de başta tercihim bunları sağlayan medyum kişi olur.

Diğer mesele ise aynı telefon numarasını ne kadar uzun süre kullandığı, bilirsiniz, dolandıranlar telefon çok sık değiştirirler. Eğer bir medyumla çalışacaksanız bir iki ay takip edin bakalım numara değişiyor mu. Zira bu kişiler isim de değiştirerek yeni site açabiliyorlar.

Bir diğer konu ise kaç tane siteye sahip olduğu. Siteler ne kadar eski ve çok sa bence o kadar iyidir. Tek siteye sahip olmak bir tercih olabilir ticari kaygısı yok ise ama bir çok site ile bir çok kişiye ulaşmak isteme kaygısını da çok görmüyorum açıkçası. Ekmek aslanın ağzında sonuçta.

Diğer bir konu ise ben telefonda konuşma şekillerine bakıyorum. Yani seni dinlemediğini anlarsın zaten ve evet yaparım hallederim vs tarzı cümleler hepsi kurar ama düşünüyorum diyorum ki ben gerçek bir medyum olsam ne yapardım.

Beni birisi arasa dese ki ben aşığım çok istiyorum şöyle oldu böyle oldu. Ona konuşarak belki anlar diye peşinde olduğu hayalin aslında geçici bir arzu olabileceğini anlatmaya çalışırım. Eğer benim gibi laftan anlamayan ve illada istiyorum diyen birisiyse de yaptırdığı büyü sonucunda evlenicek mi ne düşünüyor sana deli gibi aşık bir adam yada kadın var çok seviyor çok kıskanıyor diye bir sorardım. Ona düşünmesi için zaman verirdim. Direk yatır parayı yolliyim vefkini yada herneyse işte onu demezdim.

Ama elbette ki en güzeli bizim birbirimize söyleyeceklerimizdir. Sitemi inceleyip aklınızdakileri yazmakta özgürsünüz. Özgürsünüz derken küfürden ve amacı dışında yorumlardan kaçının zira zaten onaylamam bilin. Herkese arayışında başarılar dilerim.